Doorgaan naar artikel
Lotties Period op het Zero Waste Festival Amersfoort

Lotties Period op het Zero Waste Festival Amersfoort

Op zaterdag 21 juni verandert de Oliemolenhof in De Nieuwe Stad (Amersfoort) in hét centrum voor afvalvrije inspiratie – tijdens het gratis Zero Waste Festival. En Lotties Period is er natuurlijk bij! Dankzij de sponsoring van de gemeente Amersfoort kun jij voor maar € 5 een duurzaam menstruatieproduct van ons scoren. En dat is nog niet alles, want we staan samen met De Billenboetiek, waar je óók voor € 5 een wasbare zwemluier kunt aanschaffen. 

Wat kan je bij Lotties doen op het Zero Waste Festival Amersfoort?

Ben je benieuwd welk herbruikbaar menstruatieproduct het beste bij jou past? Bij onze kraam helpen we je graag op weg:

Persoonlijk advies: We nemen samen de tijd om te kijken wat het beste bij jouw lijf, wensen en levensstijl past. Er is namelijk veel keuze – van menstruatiecups en discs tot wasbaar maandverband en menstruatieondergoed. Wij stellen je een paar handige vragen om samen tot de juiste keuze te komen.

Producten bekijken en voelen: Je kunt al onze producten rustig bekijken en voelen, zodat je een goed beeld krijgt van het materiaal, de vorm en het gebruik.

Uitleg en vragen stellen: We geven je duidelijke uitleg over hoe je de producten gebruikt, schoonmaakt en bewaart. En heb je andere vragen over je menstruatie of over duurzaam gebruik? Stel ze vooral – daar zijn we voor.

Een product kiezen voor maar € 5,-: Dankzij de gemeente Amersfoort kun je ter plekke een duurzaam menstruatieproduct uitkiezen voor slechts vijf euro. Een mooie kans om voordelig kennis te maken met een milieuvriendelijke optie die écht bij jou past.

 

Waarom je dit festival niet wilt missen

Het festival staat volledig in het teken van afvalvrij & duurzaam leven. Voor jong en oud zijn er volop mogelijkheden om te leren, maken, repareren, shoppen en genieten:

  • Workshops & lezingen

    • Inspirerende lezing door Zero Waste-expert Elisah Pals, die je meeneemt in een “tijdreis naar 2050” om te ontdekken hoe fijn een afvalvrij leven kan zijn.

    • Creatieve mini-workshops zoals visible mending (je jeans repareren), serviettentechniek, dromenvangers maken en een poppendokter voor kapotte knuffels.

  • Voor kinderen:

    • Springkussen, straattheater, lekkere ijsjes en limonade (tip: neem je eigen beker mee!).

  • Duurzame markt:

    • Een gezellige markt vol tweedehands producten, herbruikbare artikelen en originele cadeaus – inclusief wasbare (zwem)luiers voor € 5 bij De Billenboetiek en menstruatieproducten van Lotties Period.

  • Repair Café & tweedehands kraam:

    • Laat kapotte spullen repareren bij de opereerde kraam of scoor unieke tweedehands vondsten bij de kringloopstand.


 Praktisch

  • Datum: Zaterdag 21 juni 2025

  • Tijd: 11:00 – 16:00 uur.

  • Locatie: Oliemolenhof, De Nieuwe Stad, Amersfoort

Toegang is gratis, maar haal ook jouw Lotties menstrual cup of disc voor € 5 dankzij de sponsoring van de gemeente Amersfoort.
Tip: vergeet je eigen beker niet voor koffie, thee of limonade!

 

Wat kun je nog meer doen?

  1. Doe mee aan workshops: leer praktische skills zoals repareren of upcyclen

  2. Bezoek alle kraampjes: van eco-fashion en herbruikbare gadgets tot kringloopboeken en bijzondere eetstandjes

  3. Praat mee bij de lezing: laat je inspireren en stel vragen over toekomstbestendige leefstijlen

  4. Beleef de prijsuitreiking: juich mee voor de schoonste straat van Amersfoort

Tot op het festival!

Zien we je op 21 juni bij De Nieuwe Stad in Amersfoort? Wij kijken ernaar uit je te verwelkomen bij onze kraam! 

Vorige post Volgende bericht